GAGA • Dębki

Wynajem Domków Holenderskich Nad Polskim Morzem

Infolinia: +48 665 643 568

Atrakcje w Dębkach i okolicy

Dębki to przede wszystkim szeroka i piaszczysta plaża, jako główna zaleta kurortu. Urokliwym miejscem jakie należałoby zobaczyć to ujście rzeki Piaśnicy. Malowniczo położony wlot rzeki do morza i otaczający ją rezerwat "Piaśnickie Łąki". Jest to jeden z najcenniejszych rezerwatów Pomorza i Kaszub. Dla lubiących aktywny wypoczynek warto również zobaczyć na wschód od Dębek położone wydmy zwane "Widowo". Warty odwiedzenia jest także mały drewniany kameralny kościółek.

Oprócz tego polecamy:

Spływy kajakowe rzeką Piaśnica

Bardzo łatwy spływ na trasie od jeziora Żarnowieckiego do ujścia rzeki na plaży w Dębkach. Idealne warunki dla początkujących kajakarzy i osób chcących rozpocząć przygodę z kajakiem.

  • Spływ kajakowy rzeką Piaśnica
  • Spływ kajakowy rzeką Piaśnica
  • Spływ kajakowy rzeką Piaśnica
  • Spływ kajakowy rzeką Piaśnica
  • Spływ kajakowy rzeką Piaśnica
  • Spływ kajakowy rzeką Piaśnica
  • Spływ kajakowy rzeką Piaśnica
  • Spływ kajakowy rzeką Piaśnica

Organizator spływów dostępny pod numerem telefonu +48 501 272 073.

Muzeum Regionalne w Krokowej

W centralnej części Krokowa, za kościołem znajduje się budynek po byłej oberży. W jego wnętrzu znajduje się Muzeum Regionalne, w którym można obejrzeć zbiory etnograficzne, wystawę pamiątek rodzinnych po dawnych właścicielach zamku w Krokowej. Organizowane są tam także wystawy czasowe głównie o tematyce historycznej i artystycznej.

Muzeum Latarnictwa Morskiego w Rozewiu

W budynku latarni morskiej w Rozewiu można zobaczyć ekspozycję przedstawiającą rozwój latarni morskich od czasów starożytnych po dzisiejsze. W jej wnętrzu znajduje się też izba poświęcona Stefanowi Żeromskiemu, który przebywając w tym miejscu tworzył powieść "Wiart od morza". Będąc w okolicy warto tam zajrzeć chociażby z uwagi, że jest jedyna taka ekspozycja w Polsce.

Diabelski Kamień w Odargowie

Około 1 km na północny wschód od Odargowa znajduje się największy na Kaszubach głaz narzutowy (20 metrów w obwodzie, 7 metrów długości, 4,5 metra szerokości oraz 3,5 metra wysokości). Głaz jest zabytkiem przyrody pochodzącym z epoki lodowcowej naniesiony z Skandynawii. Legenda mówi o zakładzie, który zawarli między sobą diabeł oraz mieszkaniec dzisiejszego Odargowa. Diabeł miał zniszczyć kościół w pobliskim Żarnowcu zrzucając na niego ten głaz. Warunkiem było wykonania zadania nim zapieje kur. Diabeł starał się do ostatniej chwili wygrać zakład lecz mimo wysiłku nie udało mu się. Kiedy kur zapiał Diabeł porzucił kamień. Na dowód wysiłku jaki włożył w tę pracę diabeł można zobaczyć pięć śladów po czarcich pazurach.

Zagroda Gburska - Skansen w Nadolu

XIX wieczną zagrodę wiejską udostępniono dla zwiedzających w czerwcu 1987 roku. W skansenie możemy zobaczyć jak wyglądało życie trzypokoleniowej kaszubskiej rodziny w XIX wieku. Dla zwiedzających udostępniono kompleks składający się z domostwa, zabudowy gospodarczej oraz innych obiektów takich jak: piec chlebowy, wędzarnia, piwnica, gołębnik, studnia, kierat, warzywnik oraz pasieka. Na terenie skansenu jest także ekspozycja przedstawiająca historię pszczelarstwa na Pomorzu. Jako obiekty dodatkowe na miejscu zrekonstruowano także chatę rybacką oraz remizę.

Wieża widokowa w Gniewnie - Kompleks rekreacyjno-turystyczny "Kaszubskie Oko"

Kompleks usytuowany jest na wzniesieniu ok. 113 metrów n.p.m. Wysokość wieży wynosi 44 metry, co pozwala na podziwianie panoramy w zasięgu wielu kilometrów. Pływające statki po Bałtyku, pozostałości po budowie elektrowni jądrowej, zbiornik wodny elektrowni szczytowo-pompowej oraz ferma wiatraków to tylko główne widokowe atrakcje dla turystów.

Na szczyt wieży możemy dostać się windą lub dla dbających o kondycję po 212 schodkach.

Poza wieżą na terenie kompleksu znajdują się 18 stanowisk do minigolfa, miejsce na grilla, ścieżka zdrowia, plac zabaw, wypożyczalnia samochodzików akumulatorowych oraz restauracja. Dużą atrakcją są manekiny dinosaurów w naturalnych rozmiarach.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. ×