GAGA • Dębki

Wynajem Domków Holenderskich Nad Polskim Morzem

Infolinia: +48 665 643 568

Miejscowość Dębki

Dębki to malownicza wieś kurortowa położona na północy Polski nad jedną z niekwestionowanie najładniejszych plaż polskiego wybrzeża.

Okoliczne lasy sosnowe i łąki skłaniają do poznawania Parku Krajobrazowego podczas pieszych i rowerowych spacerów. W Dębkach można wypocząć zażywając kąpieli słonecznych, a w dni nieco chłodniejsze możemy nazbierać grzybów i jagód. Przyjeżdża tu coraz więcej turystów, którzy pragną ciszy i spokoju.

Na zachód od Dębek znajduje się rezerwat przyrody Piaśnickie Łąki, zaś w całych Dębkach kilka XIX-wiecznych chałup rybackich.

W Dębkach znajduje się wybudowany w 1935 roku drewniany kościółek oo. Zmartwychstańców, którego wyposażenie wnętrza zaprojektował rzeźbiarz Teodor Pliński z Wiela. Wnętrze wykonane jest także w większości z drewna, m.in. rzeźby Drogi Krzyżowej oraz Matki Boskiej Morskiej. W czasie II wojny światowej, w kościele został zniszczony ołtarz, który w 2009 roku został zrekonstruowany na podstawie ocalałych zdjęć z okresu jego budowania.

Dzięki zapisowi w księdze kościelnej, wiemy dzisiaj, że w Dębkach Feliks Nowowiejski skomponował muzykę do hymnu o Matce Boskiej.

W 2008 roku została ustanowiona rybacka przystań morska w Dębkach.

Największą atrakcją Dębek jest oczywiście duża, czysta, piaszczysta plaża.

Podczas sezonu wypoczynkowego Dębki tętnią plażowym życiem w ciągu dnia, zaś nocą życiem pubowo-koncertowym. Przede wszystkim nie brak tu wielu rozrywek przygotowanych dla wypoczywających zarówno tych "leniwych" jak i tych lubiących aktywny wypoczynek.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. ×